banerpopr

 

Pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Nadzoru Wodnego w Środzie Wlkp. edukowali Uczniów klasy Vb Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Środzie Wlkp.

Tematem przeprowadzonej lekcji była ochrona wód i środowiska wodnego jako ważnego elementu w obchodach światowego Dnia Ziemi, który w tym roku  będziemy obchodzić 22 kwietnia.

O czym rozmawialiśmy ?  Oczywiście o wodzie, zasobach wodnych w kontekście obchodów Dnia Ziemi, odpadach, odpadach komunalnych, zanieczyszczaniu wód, skutkach wyrzucania odpadów do rzek, jezior i oceanów.

Dzieci z zaciekawieniem słuchały m.in. o obiegu wody w przyrodzie, rodzajach wód na kuli ziemskiej, oszczędzaniu wody oraz Bagnach Średzkich – Obszarze Chronionego Krajobrazu. Uczniowie dowiedzieli się, że poprzez segregację odpadów chronimy środowisko naturalne oraz dbamy o czyste wody.

Poprzez EDUKACJĘ młodego pokolenia, przekonujemy, że KAŻDY MA WPŁYW NA OCHRONĘ ŚRODOWISKA – poprzez codzienne zachowania.

Gadżety Wód Polskich były miłym zaskoczeniem dla Uczniów – bidony, zdaniem dzieci - rewelacja.

Kochajmy naszą planetę!

Wychowawczyni klasy oraz Uczniom Szkoły dziękujemy za miłe przyjęcie.

 

DSC02601

 

DSC02608

 

 

 

DSC02638