banerpopr

19 października podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Pan Mariusz Gajda, wręczył odznaki "Za Zasługi dla Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej" sześciu pracownikom Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

 

Pan Minister na spotkaniu zorganizowanym w siedzibie RZGW w Poznaniu podziękował odznaczonym za zaangażowanie i poświęcenie w usuwaniu skutków nawałnicy, która przeszła w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 roku nad częścią terenu będącego w administracji RZGW w Poznaniu.

Odznaczeni pracownicy większość prac wykonywali siłami własnymi oraz przy wsparciu podległych pracowników. Zajmowali się usuwaniem drzew powalonych w koryto rzeki, dzięki czemu możliwe było szybkie udrożnienie szlaku żeglugowego oraz naprawa uszkodzonych brzegów i zabudowań. Pracowali w bardzo trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych, również poza normalnymi godzinami pracy oraz w weekendy.

Odznaki otrzymali:
1. Pan Andrzej Grubski – operator koparki, Zespół ds. budowlano-mechaniczno-elektrycznych
2. Pan Szymon Grzegorzewicz – Kierownik Nadzoru Wodnego w Pakości
3. Pan Witold Kiejnich – kapitan zestawu pływającego, Zespół ds. budowlano-mechaniczno-elektrycznych
4. Pan Bogdan Szypelow – Kierownik Nadzoru Wodnego w Lisim Ogonie
5. Pan Jerzy Szypelow – Kierownik Nadzoru Wodnego w Łabiszynie
6. Pan Mirosław Wiśniewski – Kierownik Nadzoru Wodnego w Nakle

Po ceremonii odznaczenia Pan Minister wziął udział w spotkaniu z pracownikami RZGW w Poznaniu, w trakcie którego omówił zmiany w gospodarce wodnej po wejściu w życie nowej ustawy Prawo wodne, a także odpowiedział na pytania zebranych pracowników.

 

Minister Mariusz Gajda Dyrektor RZGW w Poznaniu Magdalena Żmuda oraz odznaczeni pracownicy